Kalp Çakrası Temalı Yeşim Taşlı Kolye – El Yapımı ve Seramik

 

El yapımı seramik kolye: çapı 5,5cm / Kolye Uzunluğu 45cm / Pişme derecesi 1060°C.

Deseni seramik çamuruna kazıdım. Önce 900 dercede fırınlandı sonra renk veren oksitlerle sırlanarak 1060 derecede tekrar fırınlanarak son görünümüne kavuştu. 45cm ipine bu çakranın etkili taşlarından olan yeşim taşı monte ettim.

Sipariş edilmesi halinde ahşap kutusu ve el yapımı kesesi içerisinde güvenli paket yaparak adresinize gönderiyorum.

Mutlu günlerde kullanın..

 

 

Kalp Çakrası – Heart Chakra ( Anahata )

Kalp çakrasında, sevgi ve şefkatle ilgili tohumlar saklıdır. Bedenimizdeki Timüs bezi, dolaşım sistemi, kalp adalelerinin meridyenleri ile bağlantılıdır.  Yaşam ve yaptıklarımızdan haz alma duygularının, konuşma ve gülümsemenin ana kaynağını oluşturur. Beyni uyararak konuşmayı ve gülümsemeyi aktivite eder. İlgili sinirleri, kasları ve hücreleri harekete geçirir. Bu çakranın rengi yeşil dir ve Peridot, Yeşim, Gül Kuvarts, Malakit, Yeşil Aventurin, Yeşil turmalin, Jade, Yeşil Kalsit güçlü taşlarındandır.

 

Yeşim Taşı

” Binlerce yıl öncesinden bu yana Çinliler Yeşim taşını en değerli taşlardan biri saymışlardır. Efsaneye göre büyük Çin Ejderinin yeryüzüne boşalttığı tohumların donmuş hali Yeşim taşını oluşturmuştur. (Büyük olasılıkla bir büyük kuyrukluyıldızdan dünyaya serpilmiş taş tozlarından oluştuğu anlatılmaktadır. Yeşim (özellikle zümrüt yeşili), Çin’de binlerce yıl “imparatora ait Yeşim taşı” olarak kabul edilip, koruma sağlamak için sarayları ve türbeleri süslemiştir. Sonra da bu korumadan yararlanmak için halk tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Yeşim’e, Cennet taşı adı da verilmiştir. Zira taşıyana saadet ve fazilet aktaracağına inanılmıştır. Çin’de, yeşim taşı, önem verilmesi gereken özel bir taş olarak kabul edilir. Kaynak